arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘internet reklamcılığı’

Google İnternet Reklamcılığı Semineri 09 Cem Özkaynak

Cuma, 01 May 2009 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

Google İnternet Reklamcılığı Seminerinde SEM Genel Müdürü Cem Özkaynak (Google Analytics Yetkili Danışmanı)’ta “Sonuçları Ölçün ve Geliştirin” başlıklı sunumunu aktardı.

Cem bey kendi kurumlarına ait sitelerinin blog arayüzünde yapmış oldukları sunumu aktarmışlar. Aşağıda sunumu linkini bulabilirsiniz. Genel olarak Analytics kodunun üretilmesi, yerleştirilmesi, bu süreç içerisinde raporlama uygulamalarının nasıl olabileceği ve bu raporların değerlendirme statülerinin neler olabileceği aktarılmaya çalışıldı. Yalnız görebildiğim kadarıyla kısıtlı zamanlama yüzünden sunum ileri kullanım teknikleri sunulamadan bitti. Belki sunum bu şekilde tertiplenmişti fakat Analytics’in ayırt edici özellikleri daha net sunulabilseydi sanki daha iyi olabilirdi.

Sunuma http://blog.semtr.com/sonuclari-olcun-ve-gelistirin/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

Cem bey’in sunumunun ardında diğer Google ofisi çalışanları deneyimlerini ve önerileri aktardılar. Genel bir bakış ile 30 Nisan 2009′da yapılmış olan Google İnternet Reklamcılığı Semineri’ne son vermek zamanıdır.

Google İnternet Reklamcılığı 09 ikinci bölüm

Perşembe, 30 Nis 2009 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

Seminerin ikinci bölümünde Elif Erdoğan sunumuna başladı. Seminerin ikinci bölümünde google dostu siteler nasıl olmalı ve nasıl sayfalar oluşturulması konusunda bilgi vermekte. 

Google arama motorunun yaratılan web sitelerinin google tarafından nasıl anlaşılabileceği ve sitelerimizin görünürlüğün yükseltilmesi konusunda bazı anekdodları aktarmakta.

Site arayüzlerinin, içeriklerinin sunulması ve bununla ilgili olarak ayrıntıların neler olduğu örneklerle sunulmakta.

Algoritmalarda ve arama motorunun aranan kelimelerle ilgili olarak nelere dikkat edildiği aktarılmakta.

Google İnternet Reklamcılığı 09

Perşembe, 30 Nis 2009 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

Google İnternet Reklamcılığı 09 semineri geçen sene olduğu gibi  google ve internet reklamcılığı nedir ve google’un bu gelir modelindeki yeri nedir bilgilerinin sunulduğu bir seminer olarak devam etmekte.

Google Türkiye’den Mustafa İçil google ve google türkiyenin kurumsal kimliği ve yerelleştirme çalışmalarıyla ilgili olarak bilgiler aktarılmakta. 

Google Türkiye Ürün Pazarlama Müdürü Esra Güler, google ve internet reklamcılığı hakkında bilgi vermekte şuanda.

Seminer katılımı gayet yoğun bir talep görmüş durumda. Salon özellikle genişliği ve havadarlığı konusunda şuanda başarılı olarak görülmekte. İnternet bağlantısı konusunda biraz sıkıntı yaşasakta genel havası gayet güzel. zannediyorum ki katılımcı ve internet baglantı kapasitesi tam anlamıyla düşünelememiş durumda. 

Seminer ile ilgili gelişmeleri elimden geldiğinde size aktarmaya çalışacağım..

SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline