arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Müzik’

15. KralTV Müzik Ödülleri Sahiplerini Arıyor

Çarşamba, 15 Nis 2009 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

Her sene düzenlenmekte olan KralTV Müzik ödülleri yeni sahiplerini arıyor. KralTV Müzik Ödülleri dokuz kategoride düzenlenmekte ve http://www.kraltv.com.tr adresinden ziyaret edilebilmekte. Web sitesinde tüm kategorilerdeki sanatçılara ait videolarıda seyredebilme şansımız bulunmakta.

Web sitesinde sunulan tanıtım metinini de aşağıya aktarıyorum.  

1992 yılında yayın hayatına başlayan “Türkiye’nin Müzik Kanalı” Kral TV, 2008 itibarıyla Doğuş Yayın Grubu ailesine katıldı.

Doğuş Yayın Grubu’nun gücü ve yıllardır istikrarla koruduğu “Türkiye’nin en çok izlenen müzik televizyon kanalı” unvanı ile Kral TV, vizyonu ve güçlenmiş teknik altyapısıyla artık evrensel standartlarda yayın yapıyor…
Kral TV’nin 1995 yılından itibaren düzenlediği ve Türkçe müzikte en iyilerin belirlendiği “Kral TV Müzik Ödülleri”nin 15.si 5 Mayıs Salı günü, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek ve ödüller sahiplerini bulacak.

15. Kral TV Video Müzik Ödülleri bu sene bir ilki gerçekleştiriyor ve MÜ-YAP tarafından 2003’ten bu yana düzenlenen “Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri”yle birleşiyor; gücünü daha da artırıyor. Türk müzik, eğlence ve medya endüstrisinden seçkin isimlerin oluşturduğu jüri, 9 farklı kategorinin adaylarını belirledi. Şimdi sıra sizde! İnternetten ya da cep telefonunuzdan favori adayınızı oylarınızla destekleyebilirsiniz. Oylama 5 Mayıs, Salı günü saat 16:00’a kadar devam edecek.

Keyifli Bir Albüm…

Perşembe, 25 Oca 2007 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

busegiydiyoruz.jpg
merhabalar 2007′nin ilk satırlarını ancak yazarken sizlere keyifli dinleyeceğinizi umduğum bir albümü aktarmak istiyorum. İsmini ilk okuduğunuzda ilk önce biraz şaşırtıcı gelebilir ama içindeki parçaları dinlemeden yorum yapmak biraz haksızlık olur. Umarım keyifle dinlersiniz.
İnternet üzerinden de gayet uygun bir fiyata sahip olma şansınız var. Hemen satın almak için Seyhan Müzik sitesini kullanabilirsiniz. Sahip olmak için tıklayınız.

Bu arada Grup Buse ile ilgili haberleri tararken Hürriyet ve Radikal‘in sitelerinde yayınlanan haberlerini de buldum. Grup hakkında bilgiler edinmek isteyen arkadaşlarımızında olacağını düşünerek Google‘da ki direk arama linkini de sizinle paylaşmak istiyorum.

Artı olarak yurtdışı bir site de satışa sunulduğunu farkettim. tulumba.com sitesi üzerinden de edinebilirsiniz.

Hürriyet sitesinde yayınlanan yazıyıda sizinle aşağıda paylaşıyorum.

Başlığa bakıp hemen bu ne acayip şey demeyin. Bu başlık yaptıkları müziği ‘‘soft rock” diye tanımlayan Grup Buse’nin Ada Kültür Merkezi’nde vereceği konserin adı. Konser bugün saat 20.30′da. 1984 yılında bir araya gelen Buse Grubu bu konserde Elenor Plak’tan çıkan 1998 tarihli ilk albümleri ‘‘Giydiririz”den şarkılar seslendirecekler. 1984 yılınnda Mustafa Yılgör tarafından kurulan topluluk önceleri sevgi-barış-birlik ağırlıklı sözlerle akustik müzik icra ediyormuş. Buse, 1990 yılında genç elemanlar Tugan, Hüseyin ve Erhan’ın katılımıyla elektronik müziğe geçmiş. 1996 yılına kadar sürekli konserler veren grup 1998′de Metin, İbrahim ve Adem’in katılımıyla son halini almış.

Buse Grubu’nun şarkılarının hemen hepsinin söz ve müziklerin grubun kurucusu Mustafa Yılgör yapmış. Kendi imkánlarını kullanarak amatörce müzik yaptıklarını söyleyen grup üyeleri müziğe bir hobi gibi yaklaşıyorlar. Elemanların asıl işlerine bakınca bunu anlamak pek zor olmuyor. Grupta vokal yapan ve akustik gitar çalan Mustafa Yılgör müzik öğretmeni. Bas gitar çalan Tugan Güven bankacı, klavyeli çalgıları çalan ve vokal yapan Erhan Elmaslar öğrenci, davul çalan ve vokal yapan Hüseyin Hacıoğlu öğrenci, solo gitar çalan Adem Kızılkan müzik öğretmeni, ritim gitar çalan Metin Akarkan web tasarımcısı ve reklamcı, perküsyon ve tumba çalan İbrahim Çetinkaya ise bankacı.

Categories: Tanıtım Tags: ,
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline