arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Teknoloji’

Nokia N97 ziyaretimize geldi

Pazar, 16 Ağu 2009 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

Nokia’nin amiral gemisi olan N97 ziyaretimize geldi. Çok yakında N97 incelemesi ve bu teknolojik ürünle ilgili olarak görüşlerimi paylaşıyor olacağım.

Categories: Teknoloji Tags: , , , ,

İnternet’te İletişim ve Buna Bakış(lar)

Pazartesi, 07 Ağu 2006 Fatih Murat Eyioğlu yorum yok

İnternet, birbirine bağlanmış milyonlarca bilgisayardan oluşan dünyanın en hızlı bilgi ağı. Ya da ben öyle biliyorum. Yanlışsa bu konuda bana yorumlarınızla yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bu ağı kullanırken her türlü iletişim platformunu kullanıyoruz ya da kullanmaya çalışıyoruz. Forumlar, Gtalk, MSN, Yahoo, ICQ ve bilumum türevleri. Hepsi kullanım amacına göre hizmet farklılıkları gösteren araçlar. Sonuçta hepsinin ortak noktası bilgiye en hızlı ulaşmak. Komunite ağının gelişmesi ve ortaya çıkan fikirlerin sunulması.
Komik ama dramatik durumlarda maalesef yok değil. Şirketlerde altını burada kalın bir çizgi ile belirtmek istiyorum. İnternet uygulamaları ve modelleriyle ilgilenen şirketlerin bu türevleri kullanılmasına baktığı tuhaf davranış şekli. Yasaklama!… bu sözü duyduğumda gülerek karşıladım. Çünkü ben internetle ilgilenen bir kullanıcıyım kendi çapımda. İnternet’in doğasına aykırı olan uygulamalarla karşı karşıya kalmak işi daha da dramatize ediyor gibi geliyor bana. Acaba yakında Forumlara da girmek yasaklanır mı?
Acaba hangi gözlüklerle bakıyor(uz).

Categories: internet Tags: , , ,
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline