Hakkımda

Çarşamba, 17 Şub 2010
Fatih Murat Eyioğlu

Fatih Murat Eyioğlu

Merhabalar 1978 yılında İstanbul’da doğdum. Yaklaşık 12 yıldan beri internet ve bilgi teknolojileriyle ilgilenmekteyim. Birçok firmada tam zamanlı veya danışmanlık hizmeti sunarak çalışma şansım oldu. Kurumlarda teknolojik ilerlemeler ve bu ilerleyişlerde markaların konumlandırılması konusunda İş Geliştirme ve Proje Yönetimi konusunda görev aldım.

2000-2001 döneminde GRG İnternet Hizmetleri firmasında Müşteri Hizmetleri / Alt Yapı ve Tasarım Sorumlusu olarak görev aldım.

2001-2003 yıllarında Comuner Dış. Tic. Ltd. Şti. firmasında İnternet/Proje Sorumlusu ve İş Geliştirme  sorumlusu olarak görev aldım.

2003-2009 arasında Doğuş Yayın Grubunda İş Geliştirme - İnternet ve Proje Sorumlusu  olarak Profesyonel İş hayatıma devam ettim.

2003-2009 yılları arasında geçen sürede Doğuş Yayın Grubuna ait bir çok markanın online dünyadaki yerini alması konusunda bir çok projeyi yönettim. Türkiye’deki dergicilik sektöründeki en başarılı markalardan National Geographic Türkiye, National Geographic Kids, RobbReport Türkiye, Evo Türkiye, Billboard Türkiye, Slam Türkiye, Cnbc-e BusinessF1Racing Türkiye dergilerinin internet ortamında sunulması, reklam ve tanıtım projelerinin düzenlenmesi konusunda proje yöneticisi olarak görev aldım.

Yöneticisi olduğum National Geographic Türkiye web sitesi  www.nationalgeographic.com.tr 2005 yılında tüm edisyonlar içerisinde tasarım, uygulama ve içerik kategorilerinde ödül aldı.

KralTv Müzik Ödülleri, MissTurkey 2009 projelerinde projelerin tasarlanması, duyurulması, yönetimi, servis hizmetlerinin düzenlenmesi, kullanıcı takip ve moderasyon hizmetleri ve sosyal medya’da duyurulması konusunda çalıştım.

Bugüne kadar bir çok marka ve kurum ile iş ortaklığı ve operasyonel faaliyetler içerisinde bulundum.  İş ortaklığı yapmış olduğum bazı markalar; Abank, Akbank, Aktif Dağıtım, Asus Türkiye, Avea, Avivasa, Avmg İletişim Hizmetleri, BenQ Türkiye, Bimel, Cem Ceminay, DenizBank, e-Store, Euroka Sigorta, EuroMsg, FinansBank, Fortis Bank, Garanti Bankası, Garanti Emeklilik, Garanti Teknoloji, Globtek Elektronik A.Ş., Güncel Yayıncılık, HalkBank, Hepsiburada.com, HP Türkiye, HSBC, idefixe, İntel Türkiye, İşBankası, Kapital Yayıncılık, Kont Bilişim, Logitech, MailMediaNetwork, Mavi Jeans, Metis İletişim Hizmetleri, Millennium Bank, MSI Türkiye, Multimedya, MySpace, National Geographic Chanel, Netlog, Okulistik, Samsung Türkiye, Su İletişim, TC. Ziraat Bankası, Tikle İletişim Hizmetleri, Toshiba Türkiye, Turkcell, Türk Ekonomi Bankası, Türk Hava Yolları, Türkiye Kalkınma Bankası, Türkiye Sinai Kalkınma Bankası, Vodafone gibi bir çok kurum ile birlikte çalışma şansım oldu.

Katma Değerli servisler olarak tanımlanan SMS servislerinin markalar için kurulması, konumlandırılması ve projelendirilmesi konusunda aktif görev aldım.

Doğuş Yayın Grubuna ait dergilerinin pazarlanması konusunda kurumlarla çalıştım ve “Telefon ile Satış Eğitimi” verdim. Müşteri memnuniyetinin sağlanması, geri dönüş rakamları ve gelir modeliyle proje başarıyla sonuçlanmıştır.

İncelemenin Türkçe Adresi” sloganıyla 1 Şubat 2006 yılında yayın hayatına başlayan uruninceleme.com teknolojik ürünlerin inceleme portalının sizlerle buluşmasında Kurucu Ortak ve Proje Yöneticiliği görevini üstlendim. uruninceleme.com projesi 1 Nisan 2007 yılında online yayıncılıktan basılı yayımcılığa geçerek ürüninceleme dergisi olarak okuyucularına sunuldu. Bu süreçte online yayıncılık ve basılı yayımcılık ilkelerinden vazgeçmeyerek yayın hayatına her iki mecrada da devam etmiştir. uruninceleme.com teknoloji portalı yayın hayatına devam etmektedir.

Bu dönem çeşitli kurumlara İnternet reklamcılığı, online ve ofline projelerde danışmanlık, trafik ölçüm ve analizi, SEO ve SEM konularında bilgilendirme, dijital pazarlama ve sosya medya platformunda takibi ve kullanımı konusunda danışmanlık hizmeti ve kişisel gelişim eğitimleri vermekteyim.

bana ulaşmak için fatih.murat[at]gmail.com adresini veya aşağıdaki bilgi servislerini kullanabilirsiniz.

Facebook - Fatih Murat Eyioğlu Linkedin - Fatih Murat Eyioğlu Twitter - Fatih Murat Eyioğlu FriendFeed - Fatih Murat Eyioğlu Google Reader - Fatih Murat Eyioğlu Delicious - Fatih Murat Eyioğlu Last.fm - Fatih Murat Eyioğlu Skype - Fatih Murat Eyioğlu Gmail - Fatih Murat Eyioğlu Flickr - Fatih Murat Eyioğlu

yorumlar kapalı.
SEO Powered by Platinum SEO from Techblissonline